Petkovi zmagi ostali v Ljubljani in Kranju

V petek smo spremljali dva obračuna 1. ženske rokometne lige, v katerih se ekipe borijo od 9. do 12. mesta in od 13. do 16. mesta.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 9. – 12. MESTO:

Rokometašice Olimpije so gostile rokometašice Kopra. Tekma je bila zelo izenačena, Ljubljančanke so v prvem polčasu prišle do vodstva dveh zadetkov, a so jih rokometašice Kopra konstantno lovile. Polčas je po golu Hanne Dragar pripadel Ljubljančankam (15:14). V začetku drugega polčasa je bilo videti izenačeno tekmo. V 38. minuti so Ljubljančanke povedle za dva zadetka prednosti in do konca niso popuščale. Novi dve točki sta z rezultatom 29:22 ostali doma.

RK OLIMPIJA : ŽURD KOPER 30:24 (15:14)
Bukvič 9 (5), Dragar, Veber Marton (4), Mozoli in Kolobarič po 4; Kadič 6 (4), Škabar 5.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KONČNICA, 13. – 16. MESTO:

Varovanke Matije Mušiča so v petek gostile rokometašice Vrhnike. Tekma je bila v začetku zelo izenačena. V 22. minuti je bila za gostje vidna prva večja razlika štirih zadetkov, ki pa na žalost ni dolgo trajala, saj sta bili ekipi že ob polčasu izenačeni (17:17). Nadaljevanje drugega polčasa je bilo ponovno zelo izenačeno. Na strani Save Kranj je Nika Ožegovič z zadetkom v zadnjih izdihljajih tekme poskrbela za vodstvo enega zadetka, a časa je bilo premalo, da bi se Vrhničanke vrnile v boj za izenačenje. Novi dve točki so si tako z rezultatom 33:32 prislužile rokometašice Save.

RK SAVA KRANJ : ŠDRŠ VRHNIKA 33:32 (17:17)
Ožegovič 10 (6), Kuralt 9; Jereb 9, Gabrovšek 8.