Podpora španskih navijačev premalo za zmago Črnogork

Potem, ko je reprezentanca Francije brez težav odpravila Slovenijo in Angolo, so jim Črnogorke predstavljale nekoliko večji izziv. Črnogorkam je pomagalo celo špansko občinstvo v dvorani Palau d’Esports v Granollersu, vseeno pa je Francija na koncu ostala brez prask in prišla do relativno zanesljive zmage s 24-19.

Črna Gora se je v prvem polčasu odlično upirala in Francozinje so se soočile z najboljšim odporom glede na dosedanje tekme svetovnega prvenstva. Črnogorke so po prvi četrtini polčasa vodile s 6-5, nato pa so Francozinje z delnim izidom 3-0 v 18. minuti povedle z 8-6. Franciji je do polčasa še enkrat uspelo zadeti 3-krat zapored, kljub temu pa se Črnogorke niso pustile kar tako odgnati in zaradi njihove vztrajnosti je tako izid ob polčasu znašal 12-12.

Drugi polčas je Francija otvorila z delnim izidom 4-0 in v 36. minuti povedla s 16-12. Po zaslugi kapetanke Jovanke Radičević so Črnogorke znižale na 17-18 in v zadnjih 10 minutah smo bili priča zanimivi končnici, ki pa so jo izkušene Francozinje znale obrniti v svojo korist. Najboljša posameznica Črne Gore je bila Marina Rajčić, ki je bila s 13 obrambami razglašena za najboljšo črnogorsko igralko na tekmi.