Popolna dominacija Gorenja proti Svišu

Rokometaši RK Gorenje Velenje so na domačem terenu brez težav porazili RK Sviš Ivančna Gorica (40-25).

Tekma se je začela po notah domačih, ki so hitro prevzeli iniciativo. V deveti minuti so z zadetkoma Matica Verdineka povedli s +3 (5-2). V nadaljevanju polčasa so domači še povečevali prednost, ki je tako v 22. minuti nanesla že 7 golov. Do rezultata 14-7 je gostitelje popeljal Kenan Pajt. Visoko prednost so Velenjčani zadržali vse do konca polčasa, ki so ga dobili z izidom 21-13.

V drugem polčasu so rokometaši Velenja samo povečevali prednost, Sviš pa je bil nemočen in ni mogel sanjati o povratku. Njihov prvi strelec je bil z naskokom Jan Hočevar, ki je zabil 8 zadetkov. Še enega več je za Gorenje dosegel Kenan Pajt.