Ormožani nemočni pri nepramaganih Celjanih

RK Celje Pivovarna Laško - RK Jeruzalem Ormož (Aneja Kavalar )

RK Celje Pivovarna Laško je danes gostila ekipo RK Jeruzalem Ormož in dosegla precej enostavno zmago. Prvouvrščena ekipa slovenskega prvenstva je tako po 17. krogih še vedno nepremagana, Ormožani pa so tekmo izgubili že v prvem polčasu. Gostje so izgubili še četrto tekmo zapored, s tekmo manj pa izgubljajo tudi stik s sredino lestvice. Celjani so na vrhu za zdaj še brez skrbi.

Že v prvem polčasu je bil znan zmagovalec, saj je bila tekma izenačena le pri rezultat 2:2 v sedmi minuti. Dvakratnik Ormoževih golov so Celjani dosegli v 18. minuti z golom Tima Cokana, ki je zadel za 12:6. Celjani so igro stopnjevali, ko je v 21. minuti rdeč karton prejel Gašper Pungartnik na strani gostov. Tik pred koncem polčasa je v 28. minuti za 20:10 zadel Stefan Terzić, končnih 21:12 pa je na drugi strani postavil Rok Žuran.

Drugi polčas so Celjani začeli z delnim izidom 5-2 v petih minutah in še povišali prednost. Vse, kar je gostom iz Ormoža uspelo, je bilo kratkotrajno znižanje rezultata na deset zadetkov, a so Celjani na koncu z goloma Razgorja in Vlaha postavili končni rezultat 41:28.

RK Celje Pivovarna Laško : RK Jeruzalem Ormož – 41:28 (21:12)