Koper iz prestolnice odhaja z dvema točkama

MRK Ljubljana - RD Koper (Tjaša Jankovič)

V sedemnajstem krogu slovenskega prvenstva sta se v prestolnici pomerili ekipi MRK Ljubljana in RD Koper. Izenačena tekma je na koncu prinesla višji rezultat, kot se je napovedoval. Koprčani nazaj domov odhajajo z zmago in dvema točkama, ki jima bosta prišli še kako prav pri nadaljevanju prvenstva.

Prvi polčas se je pričel izenačeno in brez večjih presenečenj.Koprčani so dokaj hitro povedli z rezultatom 1:3, a so domačini z goloma Batagelja in Kolmančiča še hitreje izenačili. V enajsti minuti smo videli že tretji rumeni karton na tekmi, tokrat ga je dobil Tine Poklar v vrstah Koprčanov. Trenutke kasneje je sledilo prvo vodstvo Ljubljančanov. Ponovno vodstvo z dvema zadetkoma prednosti smo videli šele v 24. minuti, ko je za Koper zadel Bor Breznikar. Koprčani so polčas zaključili še z golom Žagarja in na odmor odšli s tremi goli prednosti.

Drugi polčas so se domači rokometaši hitro približali in držali zaostanek enega zadetka. Vse do 42. minute, ko so prvič izenačili pri rezultat 18:18. Vodstvo Kopra, izenačenje, vodstvo Kopra, izenačenje, vodstvo Kopra izenačenje je bil potek tekme vse do gola Poklarja v 48. minuti, ko je Koper povedel za dva gola. Z goloma Jelovčana in Moljka so povedli za štiri gole, kar je bila prednost, ki so jo obdržali do konca tekme. Koper je na koncu zmagal z rezultatom 26:30, ko je končni rezultat postavil Matevž Jaklič.

MRK Ljubljana : RD Koper – 26:30 (10:13)