Slovenj Gradec do gladke zmage nad Šmarčani

V 17. krogu lige NLB sta se v Slovenj Gradcu pomerila domači Slovenj Gradec 2011 in gostje iz Herz Šmartna. Domači so prišli do gladke zmage in jim z obrestmi vrnili za poraz na prvi medsebojni tekmi.

Že začetek je nakazal, da so domači odločeni zmagati in Šmarčanom vrniti za poraz na prvi medsebojni tekmi. Preko Uroša Štumpfla so že v 6. minuti prišli do vodstva z 4-1.  Tudi po 10. minutah igre je bila prednost na strani domačih velika, saj so vodili z rezultatom 7-2.  V zadnjih minutah prvega polčasa so domači še pritisnili in si priborili 10 zadetkov prednosti, končni rezultat prvega polčasa pa je bil 19-10 v korist domačih.

V drugem delu so gostje zaigrali bolj pogumno in prihajali do večjega števila zadetkov. Razpoložena sta bila predvsem Janez Grum in Benjamin Cirar. Toda domači so priigrano prednost iz prvega dela z lahkoto zadrževali, v 38. minuti pa povedli že z enajstimi zadetki prednosti. Gostom se do konca tekme ni uspelo več približati in končni rezultat je bil 36-26 v korist domače ekipe.

Najbolj razpoložen je bil v domači ekipi z 10 zadetki Uroš Štumpfl, Aljoša Yankovskyy jih je dodal 6. V vrstah Šmarčanov je sedemkrat zadel Janez Grum, Benjamin Cirar pa je dodal 4 zadetke. V 18. krogu Šmartno gosti favorizirano ekipo Trebanjcev, Slovenj Gradec pa bo odšel na obalo h Kopru.