Ribnica v končnici ubranila zmago

RD Riko Ribnica je na domačem terenu po napeti borbi ugnala Slovan (27-24).

Ribničani so po uvodu v tekmo hitro prevzeli rezultatsko iniciativo. Najprej prva zadetka na tekmi dosegel Mitja Nosan (2-0), nato pa je domače moštvo do 8. minute povedlo s 6-2. Ribnica je povedla tudi z 10-4, nato pa so gostje pričeli topiti njihovo prednost. Z zadetki Jakšeta, Yankovskyyga, Soršaka in Tufegdžića so se približali na 11-8. Do izteka polčasa se je Ribnica vendarle še nekoliko odlepila in na odmor odšla ob izidu 13-9.

V začetku drugega polčasa ni nič kazalo na to, da bi se Ljubljančani lahko vrnili v igro. Ribnica je v prvih dveh minutah celo povečala prednost na 16-10. Nato so se prebudili tudi gostje. Slovan je zabil 4 zaporedne zadetke in se v 37. minuti približal na 16-14. V naslednjih minutah so Ljubljančani še nekaj časa lovili gostitelje, v 44. minuti pa končno izenačili, ko je za 18-18 zabil Aleksa Tufegdžić. Ribničani so nato znova povedli in v zadnjih deset minut tekme vstopili z dvema goloma naskoka (22-20). Slovan je v končnici lovil priključek, a Ribnica jim do izenačenja več ni pustila.

Prva strelca Ribnice sta bila Žagar in Miličević s po 6 zadetki. Za Slovan sta jih je 5 dosegla Tufegdžić in Jakše.