Presenetljiva zmaga Norvežank nad Nizozemkami

Na včerajšnjih dveh tekmah na evropskem prvenstvu v Franciji smo lahko spremljali dve tekmi druge skupine. V Nancy-ju smo bili priča pravim rokometnim spektaklom in tudi nekaj presenečenjem.

Neporažena Nizozemska nemočna proti razpoloženimi Norvežankami
Norvežanke so postopoma gradile svojo igro. Delovale so kot prerojene, in popolnoma nadigrale nasprotnika. O nerazpoloženosti Nizozemk priča tudi podatek, da so na tekmi dosegle le 16 golov, kar pa je bilo premalo za odlične Norvežanke. Norvežanke še lahko po tiho upajo na uvrstitev v polfinale, vendar so možnosti za to precej majhne.

Romunke so se namučile proti Španiji
V prvem delu so dominirale Španke. Favoritinje tekme so bile Romunke, ki pa so v prvih desetih minutah tekme dosegle le 2 gola. Romunke so zapravljale stoodstotne priložnosti, kar je ugajalo Špankam, ki so to izkoristile in prvi polčas dobile z dvema goloma prednosti. V zadnjih minutah drugega polčasa pa so se začele črne minute Špank. Z delnim rezultatom 4 : 0 so se Romunke popolnoma približale in na koncu dvoboj dobile z majhno razliko dveh golov.