Prvovrsten preobrat v končnici tekme pripadel vinarjem

V Ribnici je bilo zadnje dni kar pestro. Vodstvo kluba je odslovilo glavnega trenerja SInišo Markoto, mesto le-tega je zamenjal dosedanji pomočnik Damjan Škaperja. Prvi preizkus “šok terapije” ni bil ravno uspešen. Ribničani so v sami končnici srečanaja zapravili prednost petih zadetkov in tako Ormožanom iztržili le točko, 28 : 28.

V prvem polčasu smo spremljali zelo izenačen dvoboj. Ekipi sta si izmenjaviali gole, večje prednosti si ni uspela priigrati nobena. Ob polčasu so v minimalno prednosti bili gostje, 12 : 14.

V drugem polčasu je bila zgodba nekoliko drugačna. Ribničani smo absolutno zagospodarili na igrišču ter uspešno nadigravali ormoške vinarje. Vendar pa to ni trajalo dolgo. Sama končnica je bila popolnoma na strani Ormožanov. Z odlično igro v obrambi in natančno izpeljanimi akcijami so od 57.minute naprej vajeti popolnoma prevzeli v svoje roke. V le dobrih treh minutah, so po petih zaporednih zadetkih, dvakrat je zadel Martin Hebar, po enkrat pa so zadeli Anže Šoštarič, Rok Žuran in Bojan Čudič, iz zaostanka -5 prišli do izenačenja, 28 : 28. Tudi sama tekma se je vsekakor končala s slavjem domače ekipe. Ribničani so sicer uspeli iztržiti točko, ampak ne dovolj, da bi se obdržali na drugem mestu lestvice NLB.

V ormoški ekipi je bil najbolj učinkovit Žuran z osmimi goli, v ribniški pa Rok Setnikar s sedmimi zadetki.

RK Jeruzalem Ormož : RD Riko Ribnica 28 : 28 (12 : 14)

Jeruzalem Ormož: Firšt-Šeruga, Balent, Bogadi 4, Šoštarič 1, Ocvirk 2, Čudič 5 (4), Žuran 8, G. Hebar, M. Hebar 5 (1), T. Šulek, Kocbek 1, Niedorfer, Mesarić 1, Horvat, Ciglar, Kosi 1

Trener: Saša Praprotnik

Izključitve: 8minut

Riko Ribnica: Glavan, Klarič, Strmljan 4, Horvat 3, Vujačić 6, Žagar, Knavs, Ranisavljević 2, Pahulje, Lešek 2, B. Nosan 2, Pucelj 1, Tomšič 1, M. Nosan, Setnikar 7, Košmrlj.

Trener: Pavlič Aljaž

Izključitve: 16minut