PSG Slovencema “odpeljal” oder za zmagovalce

Z današnjim dnem bo dolga sezona Lige prvakov 2020/2021 končno dočakala svoj zaključek. Čakamo le še na razplet finala med Barcelono in Kielom, medtem ko je bila ob 18.00 uri odigrana tekma med PSG-jem in Veszpremom, ki so jo v svojo korist obrnili Francozi in tako osvojili končno tretje mesto.

V vrstah Veszprema nastopata tudi Blaž Blagotinšek in Gašper Marguč, ki sta tako za las zgrešila evropsko medaljo. Veszprem je sicer začel podjetno in hitro povedel z 0-3, pri čemer je tretji gol dosegel tudi Marguč, a rokometašem PSG-ja je do polčasa uspel popoln preobrat.  Uspela jim je serija kar petih zaporednih golov in na polčas so odšli s prednostjo treh golov (14-11).

Prednost so Francozi še nekoliko nadgradili v drugem delu igre in na koncu tekmo dokaj mirno zaključili (31-26). Marguč je srečanje zaključil s štirimi zadetki, Blagotinšek pa se med strelce ni vpisal.

TELEKOM VESZPREM : PARIS SG 26:31 (11:14)