Radečani z zmago na lestvici preskočili Črnomelj

V Radečah smo v 3. krogu spremljali tekmo med domačini in gosti iz Črnomlja. Radečani so v drugem polčasu prikazali nadvlado nad Črnomaljci in tako prišli do prvih dveh točk v prvenstvu.

Prvi polčas je nakazoval, da bo tekma med Radečami in Črnomljem šla na nož in da se bo potrebno boriti in vreči na vsako žogo ter da bo lahko vsaka napaka usodna. V prvem polčasu so si sicer Radečani v peti minuti priigrali +2, a za tem si nobena izmed ekip ni več priborila višje prednosti od enega zadetka. Polčas se je končal izenačeno – 13:13.

V drugem delu pa so domačini stopili na plin. Že v 37. minuti so povedli za 3, nato pa svoje vodstvo le še večali. V 44. minuti je prednost Radečanov znašala že 5 zadetkov (23:18). Do konca tekme smo za tem gledali dokaj “izenačeno” igro. Radečani so na koncu slavili s 33:27.

Izpostaviti pa je treba igralca Radeč Tineta Marušiča, ki je za domačo ekipo zadel izjemnih 14 golov! Prav tako zelo razpoložen je bil na nasprotni strani Dino Štrucelj, ki je za Črnomelj zadel 8 zadetkov.

V naslednjem krogu čaka Radečane še ena domača tekma, tokrat proti SVIŠ-u, Črnomelj pa doma gosti Brežice.

RK RADEČE PAPIR NOVA – RK ČRNOMELJ 33:27 (13:13)
T. Marušič 14, Kaučič in Marinček 5; Štrucelj 8, Weiss, Dokl, Horvat in Majerle 3.