SVIŠ do prve zmage v sezoni proti Dolanom

Rokometaši SVIŠ-a so v tretji tekmi 1. B DRL prišli do svojega prvega para točk. V domači dvorani Stična so premagali RK Dol TKI Hrastnik z rezultatom 33:31.

Domačini so tekmo začeli odločno in brez popuščanja. Videlo se je, da si želijo priti do prve letošnje zmage. Že v 8. minuti so Ivančani po golu Denisa Zavodnika prišli do +4 (7:3). Gostje iz Dola pri Hrastniku v prvem polčasu nikakor niso našli recepta za znižanje zaostanka. Ekipi sta odšli na odmor pri rezultatu 19:15 za domače.

Dolani pa so v drugi polčas stopili bolj borbeno kot v prvega. Zaostanek so kmalu znižali na 2 gola in v 48. minuti so se domačinom popolnoma približali, ko so z golom Žige Semeta izenačili na 25. Domačini so za tem ponovno zaigrali tako kot v prvem polčasu in si priigrali 3 zadetke prednosti. V zadnjem napadu je Dolanom uspelo zadeti in tako se je tekma končala z zmago SVIŠ-a s 33:31.

V naslednjem krogu bo SVIŠ gostoval v Radečah, Dolani pa doma gostijo MRK Ljubljano.

RK SVIŠ IVANČNA GORICA – RK DOL TKI HRASTNIK 33:31 (19:15)