Ig v zadnji minuti do preobrata!

Rokometaši Mokerca iz Iga so v sklopu 3. kroga 1. B DRL gostili Brežičane. Tekma je bila skozi celoten potek napeta in polna tekmovalnega naboja. Na koncu je v izjemno napeti končnici Igu uspel preobrat in točki sta ostali doma.

Že začetek prvega polčasa je nakazoval, da bomo na Igu spremljali izredno napeto srečanje. Igra “gol za gol”. Ko je v napadu steklo Igu, so tudi takoj odgovorili Brežičani. Ko pa ni šlo, pa ni šlo nobeni ekipi – tako smo med 11. in 18. minuto gledali strelski post na obeh straneh. Do konca polčasa pa so si vendarle gostje uspeli priigrati manjšo prednost (+2) in prvih trideset minut se je zaključilo pri rezultatu 10:12.

Prvi napad v nadaljevanju so gostje izkoristili in povedli za 3, a so domači hitro odgovorili in že v naslednjih minutah izenačili na 16. Nato so domačini še bolj stopili na plin in povedli za 2 (21:19), a so jih Brežičani v 51. minuti ujeli in in v 52. tudi prehiteli (21:22). Zadnji gol na tekmi so Brežičani zadeli v 57. minuti in to jih je stalo točk, saj so Ižanci v 59. in v 60. minuti zabili dva gola ter rezultat preobrnili. Zadnji žebelj v krsto Brežičanov je zabil Matic Leš. Točki sta tako ostali na Igu, tekma pa se je zaključila s 25:24.

V naslednjem krogu bodo Ižanci gostovali v Krškem, Brežice pa pri Črnomlju.

RK MOKERC KIG – RK BREŽICE 25:24 (10:12)
Hostnik 4, Leš, Kalabić, Marolt in Makivič 3; Koprivc 6, Baznik 5, Tomše in Kučič 4.