Radeče tesno premagale Mokerc

Rokometaši Radeč so dosegli drugo zmago v četrti tekmi. Mokerc ostaja pri eni zmagi. Radeče so zmagale tesno 26:25 (13:14).

Domači rokometaši so začeli odlično in v prvi tretjini tekme vodili že z 7:4. Gostje so rezultat spreobrnili in v 18. minuti povedli z 7:8. Do konca prvega polčasa se je igralo enakovredno in gostje z zadnjim zadetkov v prvem polčasu dosegli končni izid polčasa 13:14.

Prednost zadetka so gostje iz Iga držali do polovice drugega polčasa, ko so domači med 47. in 51. minuto naredili delni izid 3:0 in povedli z 22:20. Kot se je izkazalo je bil to odločilni del tekme. Minimalno prednost zadetka ali dva so domači igralci Radeč uspeli zadržati do konca tekme. Končni izid 26:25 za rokometaše Radeč.

Pri domačih sta Ernestl in Ivančič dosegla po 6 zadetkov, na drugi strani pa je še zadetkov dosegel Tabakovič.

RK Radeče Papir Nova – ŠD Mokerc – KIG 26:25 (13:14)
Športna dvorana v Radečah, sodnika Žiga Vidali in Leon Marinkovič

RK Radeče Papir Nova: Stegne 2, Koritnik 1, Savanovič 2, Kaučič 3, Klinar, Zakošek 4, Čajko D., Potočnik, Čajko J. 1, Hrovat, Ernestl 6, Ivančič 6
Trener: Uroš Privšek

ŠD Mokerc – KIG: Grudnik, Virant Ti., Gorišek, Žagar Ž., Žagar M. 2, Comino 1, Tabakovič 6, Javoršek 1, Legen 2, Virant To. , Andoljšek, Makivič 5, Štamcar 3, Cimerman 1, Kalabič 4
Trener: Roman Šimon

7metrovke: RK Radeče Papir Nova 2/2, ŠD Mokerc – KIG 2/2

Izključitve: RK Radeče Papir Nova 8 minut, ŠD Mokerc – KIG 4 minute

Rokometaši Mokerca v naslednjem krogu doma gostijo Krško, Radeče pa odhajajo na gostovanje na obalo, k Izoli.