Remi Hrvatic in Švicark. Danke nadigrale Švedinje, Norvežanke občutno premočne za Madžarke

V tretjem krogu evropskega prvenstva so se pomerile Hrvatice in Švicarke. Tako kot obračun, je bil tudi izid izenačen. Danke so z 2 goloma razlike ugnale Švedinje. Norvežanke pa so poskrbele za zanesljivo zmago proti Madžarkam.  V skupini A so tako na prvem mestu Norvežanke, nato Hrvatice in Madžarke.

Med Hrvaticami in Švicarkami se je odvijal napet in izenačen boj, na koncu se je tekma končala neodločeno (26-26).

Zelo zanimiva tekma se je odvijala med Dansko in Švedsko. Danke so suvereno dobile prvi polčas, ko so poskrbele za kar 8 golov razlike. V drugem polčasu pa so se jim Švedinje zanesljivo približevale in na koncu zaostale za 2 zadetka. Rezultat je bil 23-25.

Za Madžarke pa so bile, kljub začetnemu vodstvu, Norvežanke občutno premočne. V drugem polčasu so se Skandinavke od nasprotnic močno oddaljile in zmagale z 10 goli naskoka. Izid je bil 22-32