Mariborčani v 1. krogu pokala deklasirali Pomurje

V 1. krogu Pokala Slovenije so rokometaši Maribora gostovali pri Pomurju in prišli do visoke zmage z rezultatom 51-19. Mariborčani so se tako pričakovano uvrstili v naslednji krog pokala.

Mariborčani so prevzeli pobudo že v samem začetku tekme in po 15. minuti vodili že z rezultatom 15-1. Dobro predstavo so nadaljevali tudi do zaključka prvega polčasa, ki so ga dobili kar z 20 zadetki razlike. Prvi polčas se je končal z rezultatom 27-7. Mariborčani so v prvem polčasu dosegali skoraj zadetek na minuto.

Tudi v drugem polčasu so Mariborčani nadaljevali v podobnem ritmu in prišli do gladke zmage z rezultatom 51-19. Pri Mariborčanih je kar 6 igralcev doseglo več kot 6 zadetkov. Najbolj razpoložen je bil Teo Jezernik, ki je dosegel 12 zadetkov. Po 7 zadetkov so dosegli Vid Kačičnik, Filip Jerenec in Leon Gregorič. Pri ekipi Pomurja je bil s 5 zadetki najbolj razpoložen Basri Ganiu.