Remi med Rusinjami in Francozinjami, Danke še upajo na polfinale

Doslej stoodstotni reprezentanci Rusije in Francije sta se tokrat pomerili v napetem neposrednem obračunu, ki se je končal z neodločenim rezultatom. Danke so z zmago nad Švedinjami ohranile upanje na polfinale, saj si poraza ne smejo več privoščiti.

Tekma med Francozinjami in Rusinjami je že vnaprej ponujala odličen dvoboj, saj sta bili ekipi do sedaj še brez izgubljene točke. Rusinje so v tekmo krenile odločno in takoj povedle, hitro pa so prišle do prednosti 5 zadetkov, ko je bilo 7-12. Polčas so zanesljivo dobile Rusinje z 16-19. V drugem delu so se Francozinje zbrale in zaigrale precej bolje. Pri rezultatu 23-23 so Rusinje ujele in spremljali smo izenačen in napet dvoboj vse do konca. Francozinje so povedle z 28-27 vendar Rusinje se niso dale in tekma se je končala z rezultatom 28-28.

Za Francozinje sta bili najbolj razpoloženi rokometašica Krima Oceane Ugolin in Estelle Nze Minko s 5 goli, za Rusinje pa so jih prav toliko dosegle Vladlena Bobrovnikova, Julia Managarova in Antonia Skorobogatčenko.

Danke si niso smele privoščiti spodrsljaja in uspela jim je prva zmaga v drugem delu. Tekmo so bolje odprle Švedinje, nato pa so se Danke zbrale in polčas vseeno dobile z 13-12. V drugem delu smo spremljali rahlo prednost Danske, Švedinje pa nikakor niso bile dovolj zbrane, da bi prešle v vodstvo. Danska je tekmo dobila z 24-22 in ohranila upe na polfinale, odločilna bo predvsem tekma z Rusinjami. Najbolj razpoloženi sta bili Mette Tranborg z 6 in Anne Mette Hansen z 5 goli. Za Švedinje pa je Kristin Thorleifsdottir dala 4.