Ribnica iz Škofje Loke odhaja s polnim izkupičkom

V obračunu 14. kroga 1. NLB lige sta se pomerila RD Urbanscape Loka in RD Riko Ribnica. Ribničani letos sicer ne ponavljajo predstav iz prejšnje sezone, vseeno pa so v zadnjih dveh srečanjih proti MRK Ljubljani in Slovanu zabeležili dve zmagi. Tokrat so bili uspešni tudi proti Loki, ki pa je na domačem terenu prikazala dober odpor in na koncu izgubila s 27-29.

Ribničani so imeli od samega začetka srečanja manjšo pobudo. V 8. minuti je Uroš Miličević prvič zadel za dva zadetka prednosti (2-4), minuto kasneje pa je Tilen Strmljan povišal na 2-5. Škofjeločani so v nadaljevanju pritisnili plin in izničili zaostanek in v 20. minuti s sedemmetrovko Aljaža Jesenka celo povedli (9-8). Domači se tu niso ustavili, v naslednjih minutah so namreč povedli tudi s 13-10, kljub temu pa se gostje niso pustili zmesti. Ob polčasu so namreč izid poravnali na 14.

Izenačen rokomet se je nadaljeval tudi v uvodnih minutah drugega polčasa, nato pa so gostje znova prevzeli iniciativo. Po zadetkih Jake Glavana, Tilna Strmljana in Uroša Miličeviča so pobegnili na prednost štirih golov (19-23). Škofjeločani so v končnici sicer lovili zaostanek, a jim je za ponoven priključek zmanjkalo časa. Končni izid (27-29) je v zadnji minuti postavil Andrej Bergant.