Ribnica nekoliko presenetljivo do zmage v Trebnjem

Rokometaši so nocoj ob 18. uri gostovali v Trebnjem. Dolenjski derbi je bil napet do zadnjega na koncu pa se je nekoliko presenetljivo razpletel v korist Ribnice (23-25).

Tekma je od svojega starta v prvem polčasu  potekala izredno izenačeno. Gašper Hrastnik je v 8. minuti sicer zadel za 2-4, a so Trebanjci hitro izničili zaostanek. Srečanje je nato potekalo gol za gol, proti koncu polčasa pa so gostje znova rahlo prevzeli pobudo. Z zadetkom Ivana Laljeka so na polčas odšli z dvomestno prednostjo (9-11).

Tudi v drugem polčasu sta bili moštvi povsem skupaj. Trimo se je takoj na samem začetku vrnil v igro in povedel s 15-13. A kmalu so zobe znova pokazali Ribničani. V 40. minuti so pričeli z mini serijo treh zaporednih zadetkov in povedli s 16-19. V zaključek tekme so tako krenili s prednostjo. V zadnjo minuto je Ribnica krenila s +2, ko pa je zadel še Mitja Nosan je bil dvom o zmagovalcu razrešen.