Ribnica zanesljivo ugnala Izolo

V Izoli sta si nasproti stali Ribnica in domače moštvo, ki zaradi številnih zapletov z virusom COVID-19 na parketu ni stalo že mesec dni. Ribničani so po neuspehih proti Celju in Kopru prekinili serijo porazov in v Izoli slavili z 28-38.

Ribničani so bolje vstopili v tekmo in hitro vodili z dvema zadetkoma razlike, a je v 10 minuti na 5-5 poravnal Luka Pernovšek. Kljub temu so bili Dolenjci vztrajni in so nadaljevali z napadalno predstavo. Njihova prednost je postopno rasla in ob polčasu znašala 6 golov razlike (15-21). Izid polčasa je z zadnjim golom postavil Žan Žagar.

V drugem polčasu so Ribničani še naprej dokazovali, da so boljše moštvo. Na krilih Uroša Miličeviča (9 zadetkov), Jana Puclja (6 zadetkov) in Žana Žagarja (6 zadetkov) so si gostje tlakovali pote do lagodne zmage. Na koncu je Ribnica zmagala z 10 zadetki razlike, pomagali nista niti dobri predstavi Andraža Velkavrha (10 golov) in Marka Nikolića (8 golov) v vrstah Izole.

Ribničani čez teden dni na domačem parketu gostijo RK Maribor Branik, Izolani pa se odpravljajo v Novo mesto h Krki.