Ribničani do gostujoče zmage v Šmartnem

RD Herz Šmartno in RD Riko Ribnica(vir: Blaž Bratkovič)

Prva tekma spomladanskega dela prvenstva za ekipi Šmartnega in Ribnice se je začela napeto, v drugem polčasu pa se je ta napetost spremenila v dobršno mero pričakovanega. Upor in trdnjava rokometašev Šmartnega je padla pod močjo razpoloženih Ribničanov, ki so v drugem polčasu nadigrali domačine.

V tretji minuti smo po golu Janeza Gruma videli prvi zadetek in prvo, a ne edino, vodstvo domačinov. Vodili so še dvakrat, nazadnje v sedmi minuti, ko je izenačil Jan Pucelj. Gostje so se hitro odcepili na tista dva zadetka prednosti in jo držali do konca polčasa. Po golu Tima Jerine se je zaključil prvi polčas ob rezultatu 12:14.

Tim Jerina je tako tudi v drugem polčasu začel tam, kjer je v prvem polčasu končal. Zadel je za zmanjšanje razlike na en gol, a je potem v naslednjih minutah na oder stopil Sandro Meštrič in obranil kar nekaj strelov. To je pomenilo poviševanje prednosti, ki je v 45. minuti narasla na šest golov. Po golu Brina Cimermana v 53. minuti je prednost znašala že devet golov in tekma je bila odločena. Zadnja gola za svoji ekipi in končni rezultat sta postavila Jaka Avsec in Stefan Ranisavljević.

RD Herz Šmartno : RD Riko Ribnica – 27:35 (12:14)