Slovenj Gradec s polnim izkupičkom iz Dobove

V Športni dvorani Dobova sta se pred okoli 200 gledalci nocoj merila RK Dobova in RK Slovenj Gradec 2011. Na tekmi spodnjega dela lestvice so bili na koncu uspešnejši rokometaši Slovenj Gradca, ki so slavili z 31-35.

Takoj na začetku obračuna so bili gostje tisti, ki so bolje krenili v samo srečanje. Vid Levc je Slovenjgradčane popeljal do vodstva z 0-1, po obrambi Jureta Blaževiča, pa je Rok Cvetko zabil za 0-2. V nadaljevanju obračuna so se prebudili tudi gostje in v 8. minuti uspeli izenačiti na 4-4. Minuto kasneje je Dobovo do prvega vodstva na tekmi popeljal Željko Sukić, ki je zabil za 5-4. V naslednjih minutah je igra potekala po principu gol za gol, šele v 24. minuti pa je Slovenj Gradec po zadetkih Golčarja, Mihe Kotarja in Vida Levca, Slovenj Gradec povedel z 10-13. Do izteka polčasa so se domači nekoliko približali, vseeno pa je na koncu obveljala manjša prednost gostov, ki so na odmor odšli z rezultatom 14-16.

V drugem polčasu so Slovenjgradčani držali svojo prednost in čeprav so domači nekajkrat zaostajali samo za gol, izida nikoli niso uspeli poravnati. Še 10 minut pred koncem je tako izid znašal 26-27 v korist gostov, ki pa so nato v finišu tekme prednost povečevali. Po zadetkih Kotarja, Levca in Jezernika je tako postalo jasno, da Dobova več nima možnosti za pozitiven rezultat. Častni zadetek za 31-35 je v zadnji minuti dosegel Nik Rantah.

Prvi strelec zmagovalnega moštva je bil z naskokom Teo Jezernik, ki je dosegel 13 golov. Za Dobovo jih je 10 prispeval Rudolf Zvonimir Šafranko.