Ribničani do pomembne zmage proti Velenju

RD Riko Ribnica

RD Riko Ribnica je zmagovalec dvoboja proti RK Gorenje Velenje. Deseti krog prve slovenske lige je prinesel napet dvoboj, ki nam je prinesel dobitnika novih dveh točk. Slednje so bile na tem dvoboju še kako pomembne, saj sta imeli ekipi na lestvici enako število točk.

Tekmo so otvorili gostje iz Velenja, ko je zadel Kenan Pajt. Gole sta si ekipi izmenjavali in bile venomer v razmaku enega ali dveh golov. V deseti minuti tekme so Ribničani vodili za en gol, a se Velenjčani niso dali in z goloma Aljaža Panjtarja in Aleksa Kavčiča povedli z rezultatom 7 proti 6. Kmalu je bil rezultat izenačen na 9:9, polčas pa se je končal z minimalnim zaostankom Ribničanov 14:15.

Gostje so drugi polčas otvorili veliko bolj resno in v četrti minuti drugega polčasa povedli za tri gole, ki pa niso trajali dolgo. Le osem minut kasneje so domačini že vodili za en gol, še sedem minut zatem pa vodili za štiri. Prav številka štiri je tista, ki je zaznamovala najvišje vodstvo na tekmi, ko so Ribničani štiri minute pred koncem tekme vodili za pet golov. Z golom Ravnikarja se je rezultat ustavil pri 31:29 in dve točki sta ostali v Ribnici.

Končni rezultat: RD Riko Ribnica : RK Gorenje Velenje – 31:29