Loka že v prvem polčasu naredila ogromen korak proti končni zmagi

V športni dvorani Poden je RD Urbanscape Loka gostila zadnje uvrščeno ekipo RD Herz Šmartno. Rokometaši Loke so verjetno prvo presenečenje letošnje sezone, saj so trenutno tretje uvrščena ekipa lige. Na drugi strani igralci Šmartna kot novinci zaenkrat še niso prav posebej navdušili, saj so trenutno z zgolj eno zmago prikovani na dno prvenstvene razpredelnice.

Domači so dali že na začetku tekme vedeti, da jih ob koncu tekme zanimata zgolj novi dve točki. V 6. minuti so namreč povedli s tremi goli prednosti (4:1). In Ločani, ki so na začetku tekme delovali izjemno so prednost še povečali. Tri minute kasneje je bila njihova prednost pet zadetkov (7:2). Gostje od začetka enostavno niso našli pravega ritma. To pa so seveda s pridom v svoj prid izkoriščali gostitelji in prednost počasi višali. Že v prvem polčasu, natančneje v 25. minuti je bila njihova prednost dvomestna, in sicer ob rezultatu 16:6. Domačini so tako že v prvem polčasu opravili večji del nocojšnje naloge. Po 30. minutah so vodili z enajstimi goli prednosti (19:8).

V drugem polčasu smo bili priča bistvo bolj izenačenemu srečanju. V 40. minuti so Ločani sicer povedli z dvanajsti zadetki prednosti (24:12), a ta prednost ni držala dolgo. Sicer so gostitelji vseeno držali prednost enajstih golov. V drugem polčasu so boljšo igro prikazali tudi gostje, a zaradi zaostanka, ki so si ga pridelali v prvem polčasu pravih možnosti niso imeli. Tekma je bila odločena že zdavnaj glavno vprašanje je bilo le še kakšna bo končna razlika. Rokometaši Loke so ob zaključku srečanja znova povedli z dvanajstimi goli prednosti (30:19). Tekma pa se je na koncu končala s prav takšno razliko kot prvi polčas. Končni rezultat je bil 32:21 v prid domače ekipe.

Pri domačih so bili s šestimi goli najučinkovitejši Grega Jamnik, Urban Pipp in Stefan Damjanović. Pri gostih pa je bil prav tako s šestimi zadetki najučinkovitejši Andraž Justin.

URBANSCAPE LOKA : HERZ ŠMARTNO  32:21 (19:8)