Ormožani rutinirano preko dolenjske ovire

Rokometaši SVIŠ-a so v uvodnih minutah na gostovanju uspešno parirali favoriziranim Ormožanom, a je domača zasedba ob koncu obeh polčasov upravičila vlogo favorita in zanesljivo dobila obračun v dvorani Hardek.

Po tem ko so Ormožani hitro prevzeli pobudo, povedli z dvema zadetkoma, so gostje z Dolenjske uspeli izenačiti na 4:4 in v 15. minuti po golu Denisa Zavodnika in Matica Koširja povedli s 5:7.Po minuti odmora so se domači znova zbrali in ekspresno odgovorili s serijo, ki jih je pripeljala v konkretno prednost treh zadetkov (10:7). Rokometaši Ivančne gorice so našli odgovor, prišli do minimalnega zaostanka, nato pa so v zadnjih minutah Ormožani še enkrat več stopili na plin in z delnim izidom 3:0 polčas dobili s 13:10.

V nadaljevanju drugega dela je tehtnico še dodatno na stran domačih prevesil njihov vratar Alen Skledar, po obrambah katerega so Ormožani prišli do najvišje prednosti 19:13. Na posvet je svoje varovance sklical tudi gostujoči trener, a minuta odmora ni zmotila domačih rokometašov. Še naprej so Ormožani držali razliko štirih ali petih zadetkov, še najbolj pa se je SVIŠ približal v 49. minuti ko je za 24:21 zadel Nejc Ropič. Gostje z Ivančne Gorice so začutili priložnost in se do zadnjih minut poigravali z majhnim zaostankom, a so, podobno kot ob koncu prvega polčasa, Ormožani rutinirano stisnili nasprotnika in z suverenim napadom tekmo dobili s 32:26.