Slovenj Gradec proti Ljubljančanom našel pot iz serije porazov

Ob 19. uri sta se v Slovenj Gradcu srečali moštvi RK Slovenj Gradec in MRK Ljubljana. Obe ekipi se v zadnjem času ne moreta pohvaliti z najboljšo formo. Ljubljančani so pred današnjim obračunom izgubili na šestih zaporednih tekmah, Slovenj Gradec pa je v tekmo vstopil z bero treh zaporednih porazov.

V srečanje so nekoli bolje vstopili domači. Slovenjgradčani so si hitro priborili prednost dveh zadetkov, ki pa so jo v 11. minuti pričeli še povečevati. Takrat je Aljoša Yankovskyy dosegel zadetek za 9-6, slabi dve minuti kasneje pa je zabil še gol za 10-6. Kljub večjemu zaostanku pa se “Mulci z Galjevice” niso ustrašili. S serijo treh zaporednih zadetkov, katerih avtorji so bili Miha Tomšič, Jure Lukman in Mark Batagelj, so se približali na -1 (11-10). V času 20. in 21. minute je MRK Ljubljana prišla tudi do prvega vodstva na tekmi. Najprej je vratar Žiga Rebevšek ubranil strel Uroša Štumpfla, nato pa je dvakrat zapored zadel Mark Batagelj in gostje so ušli na 13-14. Do izteka polčasa sta si bili moštvi povsem blizu, prvi del igre pa so dobili gostje s tesnim izidom, 17-18.

Podobno kot v prvi polovici tekme, smo tudo v drugem polčasu spremljali izenačeno in zanimivo rokometno predstavo. Do nekoliko izrazitejšega vodstva so v 43. minuti prišli gostitelji. David Srečko je takrat  zadel za 23-20 in Slovenj Gradec je prvič po daljšem času nekoliko lažje zadihal. Prednost treh zadetkov se je do konca srečanja izkazala za odločilen kapital. Ljubljančani so v drugi polovici drugega polčasa sicer lovili priključek, a se nikakor niso uspeli približati na manj kot dva gola zaostanka. Ko je Yankovskyy v 58. minuti dosegel gol za 29-26, je postalo jasno, da je zmagovalec bržkone odločen. Končni izid je v sklepni minuti postavil Rok Cvetko (31-27).

Cvetko je bil s 7 zadetki, poleg Štumpfla tudi prvi strelec Slovenj Gradca. Za MRK Ljubljano je 10 golov dosegel Jure Lukman.