Slovan po velikem preobratu do točke proti Dobovi

Danes sta se v 10. krogu v dvorani na Kodeljevem pomerila domači Grosist Slovan in gostje iz Dobove. Spremljali smo izjemno izenačeno in zanimivo tekmo, ki se je po preobratu Slovana končala z neodločenim rezultatom.

Tekmo so precej bolje začeli gostitelji, ki so hitro prišli do vodstva z 5-1. Ljubljančani so se nato nekoliko zbrali in znižali rezultat na 6-3, ko je zadel Patrik Martinović. V 10. minuti so se domačini približali na dva zadetka zaostanka, a gostje so s hitro igro povzročali precej preglavic domači obrambi. Do konca polčasa so bili v ospredju domačini, ki so rezultat v 28. minuti po zadetku Žige Stoparja rezultat tudi izenačili na 13-13 in tekma je bila ponovno povsem odprta. Prvi polčas se je končal z prednostjo gostov, ki so vodili 15-14.

Prve minute drugega dela so se začele precej izenačeno, nobeni ekipi pa se ni uspelo odlepiti. Potem pa so se spet razigrali gostje, ki so že v 40. minuti po zadetku Ignjata Nešića prišli do prednosti treh zadetkov in povedli z 20-17. Dobova se ni ustavljala, in v 46. minuti je njihova prednost znašala že 6 zadetkov. Domači igralci so bili povsem v podrejenem položaju. V naslednjih minutah so se le predramili in s hitrimi zadetki in nekaj obrambami domačega vratarja Roka Selakovića rezultat znižali na 24-22. V 53. minuti je za domače zadel še Robert Sankovič in Slovan povsem približal na zadetek zaostanka. Igralci Dobove so bili povsem v šoku, domači pa so na krilih preobrata leteli po igrišču. Najprej je zadel Aleksa Tufegdžić, nato pa še enkrat Sanković in v 57. minuti Slovan popeljal v vodstvo. Dobovo je pred porazom v zadnji minuti rešil njihov najboljši strelec Rudolf Zvonimir Šafranko. Zadnji napad so imeli sicer domači a je Jure Blažević ustavil strel Roberta Sankoviča.