Ribničani nemočni proti razigranim Velenjčanom

Po reprezentančni akciji so se na rokometna igrišča vrnili najelitnejši rokometni klubi. Natančneje RK Gorenje Velenje in RD Riko Ribnica, ki sta v Rdeči dvorani v Velenju odigrala zaostalo tekmo 15. kroga. Derbi že kar takoj za začetek drugega dela sezone. Pomembna tekma za obe ekipi. Ribničani bi z zmago ohranili stik s Celjani, medtem ko, bi se Velenjčani z zmago približali Ribnici v borbi za drugo mesto na prvenstveni lestvici.

Tekmo so bolje odprli domačini, če smo bolj natančni Matic Verdinek, ki je svojo ekipo sam popeljal v hitro vodstvo z dvema zadetkoma prednosti (3:1). Velenjčani so s hitrimi napadi v obup spravljali gostujočo obrambo in ob izidu 6:2 gostujočega trenerja Damjana Škaperja prisilili v minuto odmora. Ribničani so v nadaljevanju odigrali bolj zbrano in so zaostanek štirih golov v nadaljevanju tekme uspeli držati. Po nekaj uspešnih obrambah Aljaža Panjtara pa so gostitelji zopet uspeli priti do višje prednosti.  V 25. minuti so namreč povedli že za sedem zadetkov (15:8). Razlika sedmih golov je bila tudi ob polčasu. Domačini so na odmor odšli z rezultatom 18:11. V prvem polčasu lahko izpostavimo Matica Verdineka, ki je dosegel sedem zadetkov in pa slabšo predstavo Ribnice v obrambi, saj so imeli v prvem polčasu zgolj eno obrambo obeh vratarjev.

Tudi drugega polčasa gostje niso odprli najbolje. Z nekaj napakami so domačinom omogočili, da so prednost le še povečali. V 38. minuti so po vnovičnem zadetku Matica Verdinek  povedli že za deset golov (22:12). Gostje niso našli pravega recepta kako se približati domačinom. Tudi ob številčni prednosti na igrišču pravega načina za danes izjemne Velenjčane niso našli. Tekma je bila odločena že dolgo pred samim koncem, zato je trener Velenjčanov Zoran Jovičić spočil nosilce igre, saj velenjske ose v februarju čaka naporen ritem tekmovanja tudi s tekmami pokala EHF. V 55. minuti so gostitelji povedli že za trinajst zadetkov, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. V zaključku tekme se je z nekaj obrambami, a žal prepozno, za goste izkazal tudi Nebojša Bojić, ki je dosegel tudi dva zadetka. Končni rezultat 35:22 je v zadnji sekundi tekme postavil Vid Levc. Ekipa časa za počitek nimata, saj ju že čez vikend čakata novi preizkušnji.

Pri domačinih je z 9 zadetki izstopal Matic Verdinek pri gostih pa je bil z 5 goli najučinkovitejši Rok Setnikar.

GORENJE VELENJE : RIKO RIBNICA 35:22(18:11)