Ribničani ohranjajo možnost za drugo mesto

V zadnji tekmi šestega kroga lige za prvaka sta se v športni dvorani Poden pomerili domača ekipa iz Škofje Loke in gostje iz Ribnice. Ribničani so z zmago ohranili možnost v boju za drugo mesto z rokometaši iz Velenja.

Tekma se je začela po ribniških notah, saj so gostje tekmo pričeli odločno in si hitro priigrali prednost treh zadetkov (3:6). Po vzetem time out-u domačega trenerja Roberta Beguša pa so sledile minute domačih rokometašev, ki so z delnim izidom 5:1 povedli z golom prednosti. Vodstvo Ločanov pa ni trajalo dolgo, saj so jim gostje vrnili z enako mero ter povedli s tremi zadetki prednosti (9:12). Ribničani so polčas mirno pripeljali do konca ter na odmor odšli z razliko štirih zadetkov (14:18).

Domači rokometaši so drugi polčasi začeli motivirano in hitro dosegli dva gola, a to gostov iz Ribnice ni zmedlo in so v nadaljevanju tekme razrešili vse dvome o zmagovalcu, ko so si z delnim izidom (1:8) priigrali devet zadetkov prednosti (17:26).  Tekma do konca ni postregla z zanimivim dogajanjem, saj so Ribničani le še nadzorovali potek srečanja in dve točki brez težav odnesli domov.

Pri domačih rokometaših sta bila najbolj razpoložena Grega Jamnika s 6 in Matija Vrbinc s 5 zadetki, pri Ribničanih pa sta bila najbolj razpoložena Rok Setnikar s 7 ter Blaž Nosan s 6 goli.

URBANSCAPE LOKA : RIKO RIBNICA 23:31 (14:18)

6 RD URBANSCAPE LOKA 6 1 0 5 141 179 -38 24
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

Pripravil: Matic Vidic