Ribničani v drugem polčasu poskrbeli, da je zmaga ostala doma

V ŠRC Ribnica se je danes ob 18.00 pričel obračun med Ribnico in Slovanom. Ribničani so v tekmo vstopili kot favoriti, kljub temu, da zaenkrat ne ponavljajo lanskih predstav. Vlogo favoritov so na koncu tudi opravičili in tekmo dobili s 36-32.

Uvodne minute tekme so potekale izenačeno, obe moštvi sta si bili blizu. V 11. minuti je Uroš Miličevič Ribnico prvič popeljal do dveh zadetkov prednosti (8-6), a Ljubljančanov to ni zmedlo. Po hitri seriji so v štirih minutah znova povedli sami, v 15. minuti je namreč za 9-10 zadel Vid Turnšek. V drugi polovici prvega polčasa je bil Slovan tisti, ki je vodil večino časa, v 22. minuti celo s tremi goli prednosti (11-14). Kljub temu je Ribnica do polčasa prednost izničila in Žan Žagar je v 30. minuti postavil izid polčasa (16-16).

V drugem polčasu so Ribničani prevzeli pobudo. Do 42. minute so si priigrali kapital treh zadetkov (25-22), nato pa so večkrat povedli tudi za 4. V zaključnih momentih tekme so vodili že s petimi goli prednosti (36-31) in postalo je jasno, da bo zmaga ostala doma.

Ekipa Slovana je sicer prikazala ekipno strelsko predstavo, prvi strelec moštva je bil Robert Sankovič s šestimi zadetki, pet jih je prispeval Miha Kotar, po štirikrat pa so v polno merili Aleksa Tufegdžić, Patrik Martinović, Tim Topolovec in David Svečko. Pri Ribnici je z dvanajstimi goli prednjačil Rok Setnikar, šest jih je dodal Kristian Eskeričić.