Velenjčani v domači dvorani premočni za Izolo

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v 12. krogu 1. NLB lige premagali RD Butan plin Izolo z 32-23. Tekmo so vzeli še kako resno, saj jih je Izola v lanski sezoni državnega prvenstva premagala.

Velenjčani so hitro prevzeli pobudo in z nekaj hitrimi zadetki Kenana Pajta, ki je dosegel kar 3 zaporedoma povedli z 4-1. Trener Izole Fredi Radojkovič je bil že v 8. minuti prisiljen vzeti minuto odmora, ki pa ni zalegla. Velenje je še bolj stopilo na plin in v 15. minuti vodilo že z 10-2, potem ko je iz 7 metrov zadel Domen Tajnik. Izola ni imela rešitve za odlično obrambo Gorenja, šele v 20. minuti so se nekoliko zbrali in se približali na 13-5. Do zaključka prvega polčasa pa jim rezultata ni uspelo omiliti in polčas se je končal z 16-10 v prid domačim.

Nekaj lepih obramb je nato zbral Aljaž Panjtar, ki je zaustavil tudi strel Vida Miklavca iz 7 metrov. V napadu sta kot za stavo zadevala Tilen Sokolič in Ibrahim Haseljič, ki sta dosegla 4 gole v 4 minutah. Izolani so v naslednjih minutah sicer dosegli nekaj zadetkov, a se niso uspeli otresti pritiska domačih, svoje pa je spet dodal tudi Aljaž Panjtar in Gorenje je Izolo ves čas držalo na varni razdalji 8 oziroma 9 zadetkov. V 53 minuti smo videli tudi rdeči karton za domačega igralca Matica Ravnikarja. Izoli se tudi na koncu ni uspelo približati in domači so slavili zanesljivo zmago z 32-23.

Za domače je bil najbolj uspešen Tilen Sokolič, ki je dosegel 7 golov, po 5 sta jih dodala Domen Tajnik in Ibrahim Haseljić. Aljaž Panjtar je zbral 8 obramb. Za goste je kar 9 golov dosegel Marko Nikolić, 5 pa jih je dodal Vid Miklavec.

RK Gorenje Velenje : RD Butan plin Izola 32:23(16:10)