Ribničani zanesljivo preko Ormoža

V 13. krogu 1. NLB lige sta si nasproti stala Ribnica in Ormož. Ribničani so brez težav prišli do nove zmage na domačem terenu.

RD Riko Ribnica : RK Jeruzalem Ormož 38:24 (18:13)
Laljek in Hrastnik 8; Cirar 6, Pungartnik 5

Na začetku obračuna je bil pri domačih razpoložen Ivan Laljek, pri gosteh pa Gal Cirar. Po 15 minutah igre so Ribničani vodili z 8:5. Krivec za tako malo število doseženih zadetkov Ormoža je bil vratar Sandro Meštrić. V prvem polčasu je zbral 8 obramb.

V 20. minuti so rokometaši Ribnice prišli do najvišjega vodstva v prvem delu (12:7). Prednost so zanesljivo obdržali do odmora (18:13). V drugem polčasu so se Ribničani s 4 zaporednimi zadetki povsem odlepili od nasprotnika (22:13). Ormožani so za prvi gol v drugem delu srečanja potrebovali 5 minut.

V 43. minuti so domači vodili že z dvomestno razliko (29:19), nato pa je sledil strelski mrk na obeh straneh. Mreža se ni zatresla kar 5 minut. Najvišjo prednost so Ribničani dosegli, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Mark Adamič (36:21). Srečanje se je nato končalo z visoko zmago Ribnice in izidom 38:24. Meštrić je zbral 14 obramb.