Rokometaši Gorenja Velenja potujejo v naslednji krog Evropskega pokala

velenje_2022

Velenjski rokometaši so danes gostovali v Bregenzu, kjer so se pomerili na povratni tekmi proti avstrijskemu velikanu. Na prvi tekmi so pred domačimi gledalci prišli do zmage 33-30, danes pa so bili od gostiteljev boljši z rezultatom 25-26.

Ekipi sta bili v uvodu v tekmo zelo izenačeni, kar se je poznalo tudi na rezultatu, ki je v 15. minuti kazal 5-6 v prid Velenjčanov. Sledile so črne minute domačinov, katere so gostujoči rokometaši kaznovali s štirimi zaporednimi zadetki (5-10). Domačini se niso tako hitro predali in z borbeno igro do 25. minute prišli na zgolj dva gola zaostanka (9-11). Ekipi sta na odmor odšli ob rezultatu 10-13.

V drugi polčas so konkretneje krenili Velenjčani, ki so ponovno ušli na +5, domačini pa so se jim do 39. minute uspeli približati na -2. V naslednjih minutah je razlika med ekipama znašala zgolj zadetek (19-20), a so gostje hitro stvari postavili na svoje mesto (19-22). Trije goli prednosti (šest golov, če upoštevamo še prvo tekmo) so predstavljali udobno prednost za zadnjih deset minut igre. Gostje iz Velenja so v končnici odigrali pametno ter se veselili zmage z rezultatom 25-26 (skupno 55-59).

Pri domačinih je Vinogradov dosegel 9 zadetkov, v taboru gostov pa je bil s 6 goli najuspešnejši Sokolič.