Izjemno napeta končnica, na koncu slavili Norvežani.

Spremljali smo povratno tekmo na kateri so se igralci RK Slovenj Gradec borili za napredovanje v 3. krog pokala EHF. Korošci so gostili lanskoletne prvake evropskega pokala – norveški Nærbøm. Na prejšnem obračunu so Slovenci na severu izgubili le za zadetek. Rezultat takrat je znašal 28:29.

Slovenci so tekmo začeli suvereno. Za prvi zadetek tekme je poskrbel Uroš Štumpfl, ter svojo ekipo popeljal v vodstvo. Zanesljivo so dobili prvo polovico, ko je rezultat znašal 14:11. Tudi drugi polčas so začeli odločno in le še nadaljevali igro prvega. Norvežani so se v zadnjih minutah približevali in nato zaostajali le še za točko, v 55. minuti pa je bil izid izenačen (27:27).  Za norveško ekipo je zadel Theodor Svensgard in svoji ekipi zagotovil prvo vodstvo na tej tekmi. Vodstvo je še povečal Tord Haugseng in tako še dodatno potrdil zmago gostujočih.