Rokomtaši Trima dobili pomembno srečanje proti Portugalcem

Rokometaši Trima iz Trebnjega so odigrali izredno pomembno srečanje proti portugalskemu Belenensesu. V boju za naslednji krog v kvalifikacijah za Evropsko ligo so bili uspešnejši in se prebili v naslednji krog.

Trebenjčani so prvo tekmo dobili s 23-28, sedaj pa je bilo napredovanje potrebno potrditi še na domačem terenu. Trimo je dobro krenil v tekmo in že v samem startu prevzel pobudo. Hitro so si priborili prednost treh in celo štirih zadetkov (9-5). Portugalci so se sicer približali samo na gol zaostanka, a so domači do odmora znova pobegnili na 14-11.

Prednost šestih zadetkov, ki so jo domači še nadgradili v drugem polčasu je Belenenses počasi a vztrajno manjšal. V zadnjih minutah so Portugalci še zadnjič pokazali zobe, prišli na gol zaostanka (27:26), toda Trebenjčani so ohranili hladne glave in tekmo pripeljali v svojo korist. Končni rezultat je bil 28:26.