Romunke do končnega 5. mesta, Hrvaška prvenstvo zaključila na 7. mestu

Zanimivim tekmam smo bila priča tudi na razvrstitvi od 5.-8. mesta. Na tekmi za 5. mesto so se pomerili Danke in Romunke. Zmage in 5. mesta so se veselile slednje. V borbi za 7. mesto med Hrvaško in Nemčijo pa so se zmage veselile naše južne sosede.

TEKMA ZA 5. MESTO

DANSKA : ROMUNIJA  21:28 (10:15)
Frandsen 7; Gogirla 10

Hitro se je dal zaslutiti, da bodo Romunke brez večjih težav opravile z Dankami. V 10. minuti so imele namreč že štiri gole prednosti (1:5). Danke se v prvem polčasu niso uspele resneje približati. Neizkoriščene napade ter tehnične napake Dank pa so s pridom izkoristile Romunke, ki so tako v 21. minuti povedle s petimi goli prednosti (5:10). Do 25. minute so igralke Danske prišle le še na dva gola zaostanka (9:11), a so  Romunke do konca prvega polčasa ponovno ušle na pet zadetkov (10:15). V drugem polčasu so Romunke mirno nadzorovale potek srečanja. V prvih 20. minutah drugega polčasa je bila njihova prednost šest golov, v zadnjih 10. minut pa so vstopili z osmimi zadetki prednosti (17:25). Tekma je bila tako odločena že pred koncem. Po 60. minutah je rezultat na semaforju kazal 21:28 v prid rokometašic Romunije, ki so s tem osvojile končno 5. mesto.

TEKMA ZA 7. MESTO

HRVAŠKA : NEMČIJA  24:20 (12:12)
Brkić 7; Hertha 5

Hrvatice so hitro prevzele diktirno palico in v 7. minuti povedle s 6:2.A Nemke, ki so po tem lovile zaostanek so bile v 21. minute za to tudi nagrajene. Rezultat so najprej izenačile na 9:9, kasneje pa tudi povedle 9:10. Ko je že izgledalo, da bodo igralke Nemčije, ki so bile v naletu na odmor odšle s prednostjo s Hrvatice z dvema zadetkoma vzpostavile ravnovesje in tako je bil rezultat po prvih 30. minutah poravnan na 12:12. Na začetku drugega polčasa pa popolna repriza začetka tekma. Rokometašice Hrvaške so si hitro priigrale štiri zadetke prednosti (16:12). Edina razlika v primerjavi s prvim polčasom je bila, da se Nemke tokrat niso uspele približati. Hrvatice so tako tekmo mirno pripeljale sebi v prid ter se na koncu veselile zmage 24:20 in končnega 7. mesta.