Rudar zmagal v domači dvorani

Pomurci, ki so nastopili nekoliko zdesetkani, so se solidno upirali favoriziranim domačinom iz Trbovelj. Rudar je bil boljši z rezultatom 33:27 (14:15).

Gostje so povedli z 0:2 in 3:5. Domači so izenačili v 11. minuti na 5. Sledilo je obdobje izenačene igre do konca prvega polčasa, ki so ga dobili gostje iz Murske Sobote z rezultatom 14:15. Omeniti velja še dogodek iz 20. minute, ko je gostujoči trener Potočnjak dobil rdeči karton in je moral zapustiti klop Pomurja.

Začetek drugega polčasa je pripadel domačim igralcev Rudarja, ki so v 36. minuti povedli z 18:16. Do 42. minute so domači držali prednost dveh zadetkov. Zdesetkani gostje (manjkal je Gregorec, Osterc ni stopil na igrišče) so v sredini drugega polčasa doživeli že 2 šoka. Najprej se je poškodoval Kozelj in kasneje še Jankovič, za katerega je sezona končana. Domači so izkoristili poškodbe gostov in med 43. in 52. minuto naredili delni izid 8:1 in povedli z 29:20. Gostje so uspeli do konca tekme, in s tremi zadnjimi zadetki na tekmi, poraz omiliti na končnih 33:27.

Pri domačih je Hočevar dosegel 10 zadetkov (3/3 iz 7m), Ernestl pa 6 (3/3 iz 7m). Pri gostih je bilo samo 5 strelcev. Bombek je dosegel 11 zadetkov (2/4 iz 7m), Jankovič in Žižek Cvetko pa po 5 zadetkov.

Rudar se je porazu Drave v tem krogu izenačil z Dravo po številu točk na 5. oz. 6. mestu. Pomurje je zadnje.

RD Rudar – RK Pomurje 33:27 (14:15)
dvorana Polaj Trbovlje, gledalcev: 120, sodnika: Rok Škvarc in Jože Humek

RD Rudar: Radulovič 5 obr, Žibert 1 in 4 obr., Škrabar 1 obr., Hočevar 10, Ernestl 6, Bučar 4, Novak 4, Bizjak 3, Lenart 2, Sitar 1, Kozinc 1, Kocijančič 1, Polanec, Sardinšek, Jager
Trener: Marko Dobrkovič

RK Pomurje: Škrjanec 7 obr., Vild Marič 6 obr., Bombek 11, Jankovič 5, Žižek Cvetko 5, Kozelj 3, Hameršak 3, Pintarič, Osterc, Falež, Zver, Kocan, Topolovec
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: RD Rudar 14 minut, RK Pomurje 6 minut

7metrovke: RD Rudar 6/6, RK Pomurje 3/4

Pomurje v naslednjem krogu gosti predzadnjo Ajdovščino, Rudar pa gostuje v Črnomlju.