Šaleško-savinjski derbi popolnoma pripadel Celjankam

V velenjski Rdeči dvorani so v 9. krogu državnega prvenstva Velenjčanke gostile Celjanke. Šaleško-savinjski derbi je pripadel rokometašicam Celja, ki so zanesljivo prišle do dveh točk.

ŽRK Velenje : ŽRK Z’dežele 19:33 (8:14)
Ferenc 6, Kodele 4; Vrček 8, Novak 6

Po začetnem vodstvu Velenjčank z 2:0 je sledil preobrat Celjank, ki so povedle z 2:5. Trikrat zapored je bila uspešna Sanja Vrček. Strelski post Velenja je trajal dolgih 8 minut.

V 22. minuti so se domačinke približale na minimalni zaostanek (8:9). Sledile pa so nove dominantne minute celjskih rokometašic, ki so se do polčasa odlepile na 8:14. Celjanke so odločno krenile tudi v drugem polčasu in ušle na visokih 11 golov prednosti (8:19). Mreža celjskih vrat se ni zatresla kar 14 minut. Razpoložena je bila vratarka Andrea Perić, ki je na koncu zbrala 10 obramb iz 19 strelov (53%).

Dominacija celjskih rokometašic se je nato le še nadaljevala. V 45. minuti so vodile za 14 zadetkov (12:26). Neučinkovita igra v napadu Velenja in trdna obramba Celja sta pripeljala do tega, da je bil zmagovalec na derbiju že predčasno odločen.

V zadnjih 10 minut obračuna sta ekipi vstopili z rezultatom 15:30. Tekma se je nato končala z visoko zmago Celjank, končni izid pa je znašal 19:33.