Sanje o olimpijskih igrah končane

Slovenska članska rokometna reprezentanca je imela nocoj še zadnjo priložnost v boji za nastop na letošnjih olimpijskih igrah v Tokiu. Po zmagi nad Alžirijo in porazu proti Nemčiji je bila odločilna tekma z reprezentanco Švedske. Švedska do današnje tekme v dobrem letu dni na dveh medsebojnih srečanjih ni uspela ugnati Slovenije.

Srečanje se je pričelo izenačeno, a so Švedi kmalu pokazali, da bo Slovence čakala zelo zahtevna naloga. Skandinavcem je namreč uspel delni izid s 4-0 po katerem so hitro pobegnili na 6-2, njihova vrata pa je odlično reševal Andreas Palicka. Slovenci so se v nadaljevanju srečanja zbrali in vso energijo usmerili v povratek. Po zadetku Tadeja Mazeja so znižali na 13-11, a je na drugi strani takoj odgovoril Felix Claar. Ponovno so sledile slabe minute Slovencev, katerih strele je v veliki meri znova uspešno krotil Palicka. Švedi so še v prvem polčasu zvišali na +5 (16-11), ob polčasu pa je izid znašal 17-13.

V drugem polčasu so ritem prav tako narekovali Švedi. Po petih minutah igre v drugem delu so se Slovenci sicer približali na 18-15, a so Švedi z dvema zaporednima zadetkoma znova vzpostavili ravnovesje na igrišču. Plan Slovenije je bil gotovo takšen, da v končnico tekme vstopi z najnižjim možnim zaostankom, a naši prednosti nasprotnikov nikakor niso uspeli stopiti. 8 minut pred koncem je Švedska tako vodila s 27-21 in postalo je jasno, da so olimpijske igre izgubljene. Švedska je tekmo mirno pripeljala do zaključka in slavila z 32-25.

ŠVEDSKA : SLOVENIJA 32 : 25