Še en neodločen izid v 1.B ligi

Da bo prvenstvo izenačeno priča že drugi neodločen izid pri odigranih 9. tekmah. Tokrat sta se z neodločenim izidom razšla Brežice in Ajdovščina.

Brežice, ki so v prejšnji sezoni dosegle 9. mesto so bile v domači dvorani favorit za zmago in so tako tudi začele (vodstvo 2:0 v 4. minuti). Gostje iz Ajdovščine so najprej povedli z 2:3 in v 20. minuti še 4:6. Po delnem izidu 3:0 do domači ponovno prevzeli vodstvo z 7:6. V zadnjih 7. minutah prvega polčasa so domači dosegli samo en zadetek, na drugi strani gostje kar 5 in na odmor so odšli s prednostjo +3 (8:11).

V drugem polčasu so gostje svojo prednost še povišali za 8:13. Prednost petih zadetkov so držali do 38. minute (12:17), ko so domači naredili delni izid 4:0 in se ponovno popolnoma približali na 16:17. Sledilo je obdobje ko so rokometaši iz Ajdovščine počasi nekoliko povišali prednost in v 51. minuti vodili z 20:24. v 57. minuti so domači na krilih Tomšeta (dosegel je 4 od 6 zadetkov domače ekipe v tem delu igre) izenačili na 26.
Do konca tekme sta oba trenerja vzela minuto odmora, obe ekipi sta dosegli po en zadetek in obe ekipi sta zapravili strel za zmago. Končni izid 27:27.

Rokometaši Ajdovščine so s točko zadovoljni, kljub temu, da so bili nekaj minut pred koncem bližje obema. Ekipe, ki igrajo z novinci v 1.B ligi pa se morajo zavedati, da si ekipe, ki so prišle iz 2. DRL prav tako želijo točk in zmag.

Pri domačih sta Dejan Lipej in Jaka Tomše dosegla po 7 zadetkov. Pri gostih je mladi Jan Tunanovič, ki je prišel iz Kopra, dosegel 6 zadetkov.

RK Brežice – RK Ajdovščina 27:27 (8:11)
Večnamenska športna dvorana Brežice, sodnika: Boris Košir in Boris Sintič

RK Brežice: Lipej 7, Tomše Jaka 7, Kovač 6, Štarkl 3, Deržič 2, Udovč 2, Hvastja, Tomše Miha, Krivokapič, Zagode, Derenda, Matjašič, Pernovšek, Udovč, Zorič, Jagrič, Kozole

RK Ajdovščina: Tunanovič 6, Svetik 5, Breznikar 4, Koren 3, Bratika 3, Velikonja 2, Pelicon, Štancar 1, Vasič 1, Peljhan, Vidic, Volk, Masilo, Bizjak, Krauthaker, Stanič

7metrovke: RK Brežice 1/3, RK Ajdovščina 2/2

Izključitve: RK Brežice 12 minut, RK Ajdovščina 12 minut

Pripravil: Matej Fefer