Škofljica opravičila vlogo favorita

Ekipa ŠD Škofljica Pekarna Pečjak je opravičila vlogo favorita in v prvi tekmi 2. kroga v 1. B ligi v domači dvorani premagala ekipa Pomurja iz Murske Sobote z rezultatom 35:25.

Rokometaši Pomurja, ki so tokrat nastopili brez Doroteja Černele, Topolovca in Hedla, so sicer v začetnih minutah vodili (nazadnje z 2:3 v 3. minuti). Po izenačenju na 4 in 5 pa so domači rokometaši počasi prevzemali pobudo. Po 10. minutah srečanja je v vrata pri domačih prišel komaj 18. letni Lupužič. V 12. minuti (9:8) in 14. minuti (10:9) so gostje še držali minimalni zaostanek. Do konca polčasa so si domači rokometaši, s hitro igro, priigrali solidno prednost 6. zadetkov. Rezultat polčasa je bil 20:14 za domače.

Tudi v drugem delu so domači rokometaši Škofljice držali prednost 6 zadetkov in ko so med 36. in 41. minuto naredili delni izid 4:0 in povedli za +10 (28:18) je bil zmagovalec bolj ali manj znan. Do konca tekme so priložnost dobili prav vsi igralci obeh ekip. Do konca tekme so domači celo povedli za +13, vendar so gostje iz Prekmurja do konca tekme uspeli rezultat znižati na končnih 35:25.

Izkušena in hitra ekipa Škofljice, ki se je v prejšnji sezoni borila za napredovanje v 1.A ligo, kljub velikim spremembam v ekipi glede na prejšnjo sezono, je bila tokrat previsoka ovira za rokometaše Pomurja.
Obramba Škofljice in nezbranost pri zaključnih strelih je krivo, da je bila realizacija strelov gostov iz Murske Sobote samo 62%, medtem ko so domači zadeli 80% vseh strelov.
Razlika se je pokazala tudi pri vratarjih. Domači vratar Lipužič je zbral 14 obramb, medtem ko sta oba gostujoča skupaj zbrala 8 obramb. Mladi gostujoči vratar, komaj 17-letni Vild Marič, kateremu je bila to prva tekma v članski konkurenci, je v 15. minutah zbral 4 obrambe.

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak – RK Pomurje 35:25 (20:14)
Škofljica, Dvorana OŠ Škofljica, 120 gledalcev, sodnika: Tomaž Kržan in Matic Romih

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Lipužič 14 obr., Štavar, Vidmar 6, Topolovec 5, Kljun 5, Etling 4, M. Pangerc 3, Marolt 3, Regner 2, Svečko 2, Cingesar 2, Zgonec 1, Nered 1, Podmenik 1, Janželj, Krese
Trner: Gregor Cvijič

RK Pomurje: Vild-Marič 4 obr., Škrjanec 4 obr, Žižek-Cvetko 6, Kozelj 4, Koderman 4, Sever 3, Gregorec 3, Janković 3, Falež 2, Bombek, Kocan, Hameršak, Štumpf
Trener: Alan Potočnjak

7-metrovke: ŠD Škofljica 2/2, Pomurje 2/3

Izključitve: ŠD Škofljica 12 min, Pomurje 6 min