Škofjeločani brez težav odpravili goste iz Izole

Nocoj sta se v Športni dvoran Poden v Škofji Loki srečali moštvi RD Urbanscape Loke in RD Izole. Moštvi se nahajata v spodnjem delu lestvice, Škofjeločani so bili pred današnjim obračunom na devetem mestu, zmage pa niso poznali že zadnje 3 kroge. Še precej slabše gre Izoljanom, ki so v prejšnjem krogu sicer remizirali proti Krki, pred tem pa izgubili štirikrat zapored. Svojo zadnjo zmago so vpisali prav proti Loki.

Škofjeločani so željni poraza na zadnjem medsebojnem obračunu pričeli motivirano in hitro povedli. Po enajstih minutah so prišli do prednosti s tremi zadetki naskoka, ko je Urban Pipp zadel za 7-4. Izoljani pa so se znali vrniti v igro in v 18. minuti so ponovno izenačili na 8-8. Vseeno pa so bili rokometaši Urbanscape Loke tisti, ki so na odmor odšli s solidno prednostjo. V zaključku polčasa so namreč Izoljani popustili, gostitelji pa so ušli na 12-9.

V drugem polčasu so Škofjeločani stopili na plin in njihova prednost je pričela naraščati. Po sedmih minutah igre v drugem polčasu je Grega Jamnik zadel za 15-9 in na ta način že podvojil prednost Škofjeločanov iz prvega polčasa. V 51. minuti je Matevž Jesenko zadel za 22-12 in poskrbel za najvišjo prednost domačih, z 10 goli prednosti. Do konca srečanja so Izoljani nekoliko zmanjšali zaostanek, vseeno pa so rokometaši Urbascape Loke slavili zanesljivo zmago s 26-18.

Najboljši strelec domačih je bil Aljaž Jesenko s 7 zadetki, pri Izoli pa je z enakim številom izstopal Jan Gorela.

RD URBANSCAPE LOKA : RD BUTAN PLIN IZOLA 26:18