Velenje z dvomestno razliko ugnalo Dobovo

Velenjčani večjih težav na gostovanju pri Dobovi pričakovano niso imeli in trdno ostajajo med tremi najboljšimi na lestvici lige NLB.

Velenje je hitro povedlo s štirimi zaporednimi goli, prvega za Ormož je v četrti minuti dosegel Teo Jezernik. V gostujočih vratih je bil odlično razpoložen Aljaž Panjtar, ki je bil v uvodnih minutah praktično nepremagljiv. Velenjčani so se, sploh po njegovi zaslugi hitro odlepili in vzdrževali prednost štirih ali petih zadetkov. V zadnjih desetih minutah so gostje stisnili še v obrambi, izsilili nekaj napak Dobovčanov in si s protinapadov pred odmorom zagotovili skorajšnjo dvomestno prednost (15.23).

V nadaljevanju so to po štirih minutah tudi imeli, serija treh zaporednih golov je Velenju prinesla prednost +10 (17:27). Najvišjo prednost so si gostje priborili v 40. minuti, ko so povedli z 20:31. Kot da bi vedeli, da imajo zmago praktično že v žepu, so favoriti pričakovano malce popustili in v zadnjih minutah dovolili, da se je njihovo vodstvo vsaj za vzorec stopilo (29:36), nato pa, kot se za favorite spodobi, za konec še trikrat zadeli in zmagali z visokih 29:39.