Mariborčani do presenečenja v Slovenj Gradcu

Tekma med Slovenj Gradcem in Mariborom v Športni dvorani Slovenj Gradec je poskrbela za presenečenje. Sedmo uvrščeni Slovenj Gradec je namreč gladko izgubil proti RK Branik Maribor, ki razen zmage nad Slovanom v zadnjih osmih tekmah ni zbral nobenega pozitivnega rezultata. Mariborčani so tokrat slavili s prepričljivih 25-31.

Mariborčani so takoj na začetku prevzeli iniciativo, saj so z vodstvom narekovali tempo tekme. V 17. minuti so sicer do vodstva z zadetkom Tilna Grobelnika prišli tudi domači rokometaši, a njihova prednost je bila kratkotrajna. Že do 21. minute so Mariborčani potek znova obrnili v svojo korist in tokrat Slovenjgradčanom ušli na +3 (7-10). Naslednje minute prvega polčasa so minila povsem v znamenju gostov iz štajerske prestolnice, ki so na odmor odšli z vodstvom 10-17.

V drugem polčasu so gostje samo zadrževali priigrano prednost iz prvega dela igre. Slovenj Gradec ni nikoli osvojil zmage Maribora, še več, gostje so svoje vodstvo celo povečali in v 46. minuti povedli celo z največjo prednostjo na tekmi (23-13). Do konca tekme je visoka prednost gostov nekoliko padla, končni izid pa je s sedemmetrovko v 60. minuti postavil Rok Cvetko.

Filip Rakita je bil z devetimi zadetki najboljši strelec Mariborčanov medtem, ko sta po pet zadetkov za Slovenj Gradec zabila Vid Levc in Rok Cvetko.

RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RK MARIBOR BRANIK 25 : 31