Tesna zmaga Ormoža proti srčnim krkašom

Dvorano Hardek v Ormožu, so rokometaši Krke po tesnem porazu v zadnji minuti zapustili sklonjenih glav. Zmaga je ostala v Prlekiji, tekma se je končala z rezultatom 31:30

Od prve minute naprej je bila tekma izenačena. Rokometaši Ormoža so sicer prek golov Suleka in Mesarića povedli z 2:0, a jim Krkaši v lovljenju niso ostali dolžni. Krka je prvič izenačila po zadetku Marka Majstorovića (4:4), slednji pa jo je v deveti minuti popeljal tudi v vodstvo 5:6. Vse do zadnjih minut prvega dela sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, v zadnjih desetih pa so gostje le dobili dobili manjši naskok nad favoriziranimi nasprotniki in na odmor odšli z zadetkom prednosti (15:16).

V drugi polčas so Novomeščani krenili še odločneje in z razgibano obrambo in domiselnimi napadi v igro vnesli veliko mero potrpežljivosti ter bili na dobri poti, da Vinarjem ukradejo točki. Slednji so v 41. za nameček ostali še brez svojega trenerja Saše Praprotnika, ki je prejel rdeči karton in svoje varovance spremljal le še s tribune.

Vse do konca smo nato spremljali negotov boj, v zadnjih 30 sekundah pa so Krkaši imeli dva napada za izenačenje, a domača obramba ni zatajila. Odločilni in poslednji zadetek je zabil Bojan Čudič, ki je vseh svojih sedem golov dosegel po izvajanju sedemmetrovk. Te so gostje izvajali zelo slabo (2/5), kar jih je ob koncu najverjetneje stalo vsaj točke.