Škofjeločani do zmage v Šmartnem

Blaž Bratkovič

RD Herz Šmartno so na domačem parketu pričakali goste – ekipo RD Urbanscape Loka. Zadnjeuvrščeni Herz je potreboval zmago, če bi se želel vsaj nekoliko odlepiti od zadnjega mesta na lestvici. A želja po novih dveh točkah je bila enaka pri gostih, ki so na četrtem mestu izenačeni z Ribničani. Zmaga je romala prav v njihove roke.

Prvi polčas so odprli gostje z golom Matica Pippa, vodstvo pa povišali po golu Jamnika s sedmih metrov. V četrti minuti je Janez Grum pri domačinih dobil rumeni karton, dve minuti kasneje pa se je oddolžil z dvema goloma, ki sta prinesla izenačenje. Šele po golu Darka Cingesarja za 6-8 smo spet videli vodstvo z dvema goloma razlike. Domačini so hitro odgovorili in minuto kasneje že izenačili z golom Žižka. Do tega trenutka smo spremljali napet in izenačen prvi polčas, ki sta ga prepolovila Nikolić in Mali, saj sta gostom prinesla vodstvo s tremi goli. Kljub temu so bili domačini odločni, da se ne bodo predali in tik pred zaključkom polčasa izenačili, a na odmor vseeno odšli z dvema goloma zaostanka.

Začetek drugega polčasa je bil ponovitev konca prvega, saj sta si ekipi pridno izmenjavali zadetke. Škofjeločani so vodili z dvema ali tremi goli prednosti in tekmo zanesljivo peljali proti zaključku. V 46. minuti je Matija Nikolić zadel za 23-27, domači trener pa je vzel minuto odmora. Na žalost domačih navijačev in rokometašev ta ni pomagala, saj so po golu Pippa povedli s petimi goli prednosti. Zadnjih deset minut tekme  je minilo s poviševanjem vodstva, ki je do minute odmora v 57. minuti naraslo na sedem golov. Po minuti odmora je za domače zadel še Nejc Škrabanja, sledile pa so obrambe vratarjev na obeh straneh in tekma se je zaključila.

RD Herz Šmartno : RD Urbanscape Loka – 27:33 (17:19)