Trebnje do zmage na derbiju vodilnih ekip prvenstva

GREGOR POTOČNIK

Ekipi RK Celje Pivovarna Laško in RK Trimo Trebnje sta se v Trebnjem pomerila na derbiju vrha lestvice. Prvo in drugo uvrščeno ekipo lige NLB je pred tekmo na vrhu ločevalo osem točk in dve tekmi manj, ki jih je odigral Trimo. Stanje po tekmi pa se je spremenilo z zmago Trebanjcev, ki so zaostanek na lestvici znižali za dve točki.

Prvi polčas se je začel v korist domačinov, ki so z goloma Potočnika in Ćorsovića povedli z dvema goloma. Po izenačenju Celjanov smo videli na obeh straneh tudi dva rumena kartona, ki sta jim v naslednjih petih sledila ponovna dva – tudi na obeh straneh. Kar se tiče rumenih kartonov, je bil tu prvi polčas zaključen. Trimo Trebnje je preostanek polčasa vodil za gol ali dva prednosti. Celjani so držali korak z odločnimi domačini, ki so imeli v glavi jasen cilj. To je bila zmaga in posledično znižanje zaostanka na drugem mestu lestvice. Polčas se je zaključil z golom Gašperja Horvata, ki je zadel za 15-14.

Drugi polčas se je začel z močnim naletom Celjanov, ki so v 36. minuti po golu Razgorja tudi povedli. Na drugi strani so na ramenih domačih navijačev Trebanjci ponovno obrnili rezultat in povedli z golom Radojkovića. Ponovno menjavo v vodstvu smo videli šele čez dvanajst minut, ko je Stefan Terzić zadel za 23:24 in dal rokometašem Celja nekaj upanja. Spremljali smo napetih deset minut zaključka, v katerih je Celje do gola Kotarja v 53. minuti tudi vodilo. Po sedem metrovki Razgorja sta udarila Lazarevski in Radojković s čimer sta domačinom prinesla vodstvo dveh golov. Gol Miodraga Ćorsovića minuto pred koncem in zaključni gol Celjanov s strani Aleksa Vlaha je pomenil zmago Trebanjcev.

RK Trimo Trebnje : RK Celje Pivovarna Laško – 30:29 (15:14)