Škofljica do visokega vodstva, napeto med Primorci in Štajerci

Spremljali smo 12. krog 1.B Državne rokometne lige. Ekipa RD Alples Železniki se je tokrat borila proti ŠRD Škofljica. Takoj je bilo jasno, da so gostje premočni in tekmo dobili z visokim vodstvom. Drugače je bilo na obračunu med RK Jadran Herplje – Kozina in RK Sevnica, kjer sta bili ekipi dokaj izenačeni, na koncu pa so vseeno slavili Primorci.

Na srečanju med Železniki in Škofljico smo prvi strel na gol dočakali v 4. minuti. Zasluge zanj gredo Jušu Rotu, še isto minuto je zadel tudi Luka Kljun. Rokometaši Škofljice so odločno povedli in hitro povečevali svoj naskok. Prvi polčas so dobili z izidom 9 – 22 in pokazali, da so premočni za svoje nasprotnike. Tudi v drugo polovico tekme so vstopili z enako mero energije in dominirali vse do konca obračuna. Rezultat je na koncu znašal 22 – 36.

Juš Rot je na tej tekmi zadel najve golov (14), sledila sta mu še Jon Rot (6) in Aleksandar Mirčveski (6).

Nekoliko drugače se je odvijalo med Primorci in Štajerci. Prvi polčas so igrali zelo izenačeno. Tempo pa so potihem narekovali rokometaši Sevnice. V 22. minuti so sicer povedli domačini, vendar je minuto kasneje za ponovno izenačenje poskrbel Domen Gerjovič (12 -12). Domači so se kasneje odlepili od gostov in prvi polčas dobili z izidom 18 – 12. Gostje so v nadaljevanju tekme dobro topili razliko v golih in s tem poskrbeli, da še zdaleč ni bilo vse odločeno. Nazadnje je zmaga vseeno odšla na Primorsko. Rezultat je znašal 30 – 27.

Največ zadetkov so dali Hasan Ikanović (10), Riccardo Ganz (8) in Črt Pinterič (7).