Škofljica in Dol do novih zmag

Poglejmo še kaj se je dogajalo na še preostalih dveh tekmah 1.B lige. Rokometaši Grosuplja so v domači dvorani gostili ekipo Dola, ki je v zadnjih sekundah prišla do gostujoče zmage. Ekipa ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak, pa je na domačem parketu gostila Radovljičane, ter na domačem parketu osvojila novi dve točki. Ekipi ŠD Mokerc Kig in RK Črnomelj sta bili v tem krogu prosti.

RK GROSUPLJE : RK DOL TKI HRASTNIK 24:25 (14:12)
Sivka 11, Plut 6; Zupanc 7, Bogovič 6

Po izenačenem začetku obračuna in bolj ali manj igri gol za gol so v 21. minuti s tremi goli prednosti povedli gostje (7:10). Z minuto odmora je moral odreagirat domači trener Andraž Podvršič. Grosupeljčani so lovili priključek in v zaključku prvega dela igre pripravili preobrat. Izid so najprej izenačili in nato še povedli ter tako na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov (14:12). Igra gol za gol se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Dolani so v 41. minuti rezultat izenačili na 17:17. In igra gol za gol se je nadaljevala tudi po tem. Tako igro smo spremljali vse do konca obračuna. Več sreče v zaključku tekme pa so imeli gostje, ki so do zmage z 24:25 prišli v zadnjih sekundah obračuna.

ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK : RK FRANKSTAHL RADOVLJICA  32:29 (16:12)
Regner in Kljun po 6; Debelak Ž. 10, Fajon 5

V tekmo so bolje vstopili gostje, ki so v 10. minuti povedli s prednostjo treh golov (2:5). A domači so se hitro pobrali in rezultat izenačili na 5:5. Gostje so si po manjšem naletu priigrali prednostjo dveh zadetkov (5:7). Sledil pa je juriš domačih, ki so po delnem rezultatu 5:1 tehtnico prevesili sebi v prid ter povedli z 10:8. Prednosti pa so do konca prvega polčasa še povišali ter na odmor odšli s prednostjo štirih golov (16:12). Že takoj na začetku drugega polčasa so gostje začeli z lovljenjem zaostanka. A kaj več kot na en gol (20:19) v 39. minuti se jim ni uspelo približati. So si pa zato nekoliko višjo prednosti priigrali domačini. V 46. minuti so namreč povedli s petimi zadetki prednosti (25:20). Rokometašem Škofljice je prednost uspelo obdržati do konca, čeprav so se gostje v zaključku približali na tri gole zaostanka (32:29).