Vodilne tri ekipe do suverenih zmag

Pri pregledu prvih treh tekem 1.B lige si bomo ogledali tekme prvih treh moštev. In vse tri ekipe so prišle do gladkih zmag. Krčani so bili v gosteh z rezultatom 24:33 boljši od Sevnice, rokometaši Krke so prav tako v gosteh z rezultatom 26:33 premagali zadnje uvrščeno ekipo Železnikov, Izolani pa so bili na domačem parketu boljši od RD Moškanjci Gorišnica z rezultatom 33:19.

RK SEVNICA : RK KRŠKO  24:33 (12:16)
Pinterič 6, Kozole in Vidmar po 5; Sintič 10, Sobotič 5

Odličen začetek gostov, ki so v 10. minuti vodili že s štirimi goli prednosti (2:6) in tako v zgodnji fazi obračuna, domačega trenerja Jerneja Rantaha prisilili v minuto odmora. Takoj po minuti odmora so Krčani prednost povišali še za dodaten gol (2:7). Gostje so prednost držali skozi večji del prvega polčasa, v 22. minuti so domačini zaostanek znižale le še na dva gola (9:11). V zaključku prvega dela igre so bili bolj zbrani gostje in tako na odmor odšli s prednostjo štirih zadetkov (12:16). Po dobrih 10. minutah drugega polčasa so si igralci Krškega priigrali osem golov naskoka (15:23). Gostje so tekmo nadzorovali in držali prednost osmih zadetkov. V 52. minuti pa so prvič povedli z dvomestno prednostjo in sicer pri rezultatu 19:29. Tekma je bila odločena že davno, končala pa se je z zmago Krčanov ob rezultatu 24:33.

RD ALPLES ŽELEZNIKI : MRK KRKA  26:33 (12:17)
Strehar 8, Maček 5; Knavs 11, Ernestl in Klemenčič po 5

Po izenačenem začetku tekme so gostje v 12. minuti kot prvi povedli z dvema zadetkoma prednosti (4:6).  A domači se niso predali in so do 20. minute rezultat izenačili na 8:8. Zadnjih 10. minut prvega polčasa pa je povsem pripadlo Krkašem. Novomeščani so si namreč po delnem izidu 4:9 do 30. minute priigrali prednost petih golov (12:17). Drugi polčas se je začelo zelo zaspano. V 39. minuti pa so gostje prednost povečali na osem zadetkov (13:21). Domači so do konca lovili priključek, a na kaj več kot na štiri gole zaostanka (24:28) v 56. minuti se jim ni uspelo približati. Igralci Krke so tekmo mirno pripeljali do konca in se na koncu veselili zmage z rezultatom 26:33.

RD BUTAN PLIN IZOLA : RD MOŠKANJCI GORIŠNICA  33:19 (16:8)
Poberaj 9, Galina 8; Maroh 8, Šandor 6

Izolani so dali že na začetku tekme vedeti, da je bil poraz v prejšnjem krogu le slab dan. Prednost so višali iz napad v napad ter v 11. minuti vodili s petimi goli prednosti (7:2). Po minuti odmora je moral tako seči gostujoči strateg Siniša Radujkovič. A tudi s tem mu ni uspelo ustaviti naleta domačih, ki so v 13. minuti vodili že z osmimi zadetki naskoka (10:2). Gostitelji niso dopustili, da bi se gostje resneje približali. V 23. minuti so rokometaši Izole povedli tudi za devet golov (15:6), kar je bila najvišja prednost prvega dela igre. Ekipi sta na odmor odšli ob razliki osmih zadetkov (16:8). Izolani so ekspresno v drugem polčasu prišli do dvomestne prednosti (18:8). Prednost so počasi še višali in v 38. minuti povedli s kar 16 goli naskoka (25:9). Tekma je bila že zdavnaj odločena. Ostajalo nam je le še vprašanje kakšna bo razlika ob koncu obračuna. V 51. minuti so gostitelji povedli z najvišjo razliko na tekmi. Ta je znašala sedemnajst zadetkov (29:13). Zmaga domačih ni bila ogrožena niti v enem trenutku obračuna. Tekma se je končala z rezultatom 33:19.